Moderné vianočné ozdoby na stromček – top 10 trendov tohto roku

Na obrázku je mnoho moderných vianočných ozdob z najväčšej Vianočnej výstavy na svete vo Frankfurte.

Vianočné trendy sú určené už dlhé mesiace pred tým ako prídu Vianoce. Každoročne v januári sa koná celosvetovo najväčšia vianočná výstava vo Frankfurte. Najnovšie hity v ozdobovaní klasických stromčekov ale aj 3D vianočných stromčekov, nám tu predvedú stovky výrobcov. O vianočné dekorácie na stromček tu naozaj nie je núdza.

My sme vám aj tento rok priniesli zo spomínanej výstavy Christmasworld tie najhorúcejšie trendy pre rok 2020.

Pastelová jemnosť

Ak ste milovníkmi jemných pastelových farieb, máme pre vás dobrú správu. Práve pastelové odtiene ružovej, mentolovej, či modrej budú tieto Vianoce v kurze. Ružové ozdoby na stromček mali spomedzi týchto odtieňov azda najväčšie zastúpenie, no do popredia prerážajú aj veľmi moderné vianočné ozdoby na stromček v mentolovej farbe. Na takomto jemnom, pastelovom stromčeku sa budú krásne vynímať farebne zladené gule na stromček, háčkované srdiečka, hviezdy na stromček, vianočné ruže, vtáčiky, či iné  postavičky pastelových farieb, ktoré krásne vyznejú v kombinácii s bielou alebo smotanovou čipkou, perličkami, anjelskými krídlami na stromček, jemnými pierkami, mašľami či stuhami na stromček. Práve čipka, perlové reťaze, rôzne druhy páperia či organza na stromček, dodajú tomu vášmu elegantný a nežný vzhľad. Takáto decentná jemná výzdoba je veľmi obľúbená najmä pri ozdobovaní bielych vianočných stromčekov.

Výrazné odtiene zeme

Hnedá, tmavo-zelená či medená? Áno, aj toto budú najviac trendy farby Vianoc 2020. Ozdoby na stromček môžu mať rôznu štruktúru, od trblietavých, semišových, sklenených či plastových a  bez povšimnutia by nemali zostať ani drevené ozdoby na stromček, ktoré sa k tomuto štýlu výzdoby nesmierne hodia. Medze sa nekladú ani tvarom ozdôb. V daných odtieňoch však preferovali ozdoby v tvare šišiek, žaluďov, kvetov na stromček, či vtáčikov. Do tohto typu výzdoby sa hodia taktiež rôzne drevené figúrky. Ozdoby v týchto výrazných zemitých farbách dokonale ladia v kombinácii so zlatými ozdobami, prípade béžovými doplnkami. Tento typ výzdoby vianočného stromčeka pôsobí veľmi štýlovo a moderne. Či už preferujete živý, alebo umelý vianočný stromček, tento typ výzdoby pôsobí na každom veľmi štýlovo a moderne.

Nadčasová biela

Biela bola ostatné roky jednoznačne najobľúbenejšou farbou vianočných ozdôb a dekorácii a na obľúbenosti nestratí ani túto vianočnú sezónu. Biela farba azda v každom z nás evokuje zimu, sneh a čistotu, preto k Vianociam neodmysliteľne patrí. Biele vianočné ozdoby sú veľmi žiadané, preto v tejto snehovej farbe nájdete nespočetné množstvo dekorácii. Biele vianočné gule, biele kvety, biela hviezdy, mašle, perie, či anjel, sú najčastejšie ozdoby na stromček, ktoré majú predajcovia vianočných ozdôb v ponuke. Biele ozdoby na stromček môžete veľmi vkusne nakombinovať s aktuálne veľmi trendy pastelovými farbami, ale rovnako aj s nesmrteľnou striebornou či zlatou. Takto ozdobený stromček pôsobí decentne, elegantne a zároveň luxusne.

Návrat do minulosti

Pamätáte si ešte na vianočný stromček, ktorý ste mali doma ako deti? Na vetvičkách viseli všakovaké vianočné figúrky v tradičných vianočných farbách a čím bolo tých farieb viac, tým lepšie. Takéto retro ozdoby na stromček prinášajú výrobcovia vianočných ozdôb a dekorácii opäť. Dôraz však kladú na vkusné zladenie bielej, červenej, zelenej a zlatej farby.  Na stromček si môžete dať azda čokoľvek s vianočnou tematikou v spomínaných farbách a vaša výzdoba bude zaručene trendy. Pokiaľ sa rozhodnete ozdobiť si svoj stromček v tomto retro štýle, odporúčame vám na jeho vrchol nasadiť namiesto rôznych hviezd a kvetov tradičný špic na stromček.

Moderné vianočné stromčeky – TOP 5 pre rok 2019

moderne vianocne stromceky

Čierna elegancia

Že čierna na stromček nepatrí? Omyl! Tohtoročná vianočná výstava nás presvedčila o tom, že čierna je IN. Čiernu farbu môžete zvoliť pri výbere ozdôb rôznych tvarov a pokiaľ ich správne nakombinujte napríklad so zlatou či striebornou,  určite tým nič nepokazíte. Čierna je farba elegancie a rovnako elegantne môže pôsobiť aj na vašom vianočnom stromčeku. V atypickej čiernej farbe už dnes nájdete vianočné kvety, vianočné mašle, gule, či čiernu piku na stromček.

Vtáčiky

Ozdoby na stromček v tvare vtáčikov sú štýlovou dekoráciou už niekoľko Vianoc a inak tomu nebude ani túto vianočnú sezónu. Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek farebný variant svojej výzdoby, štýlových operencov nájdete určite v každej farbe. Veľmi obľúbeným druhom takejto ozdoby je napríklad sova na vianočný stromček. Vtáčiky majú rôzne veľkosti a vyrobené sú rôznych materiálov. Už je iba na vás, po akých siahnete.

Ozdoby na zahryznutie

K vianočným sviatkom už neodmysliteľne patrí veľa dobrého jedla a sladkostí. Ale čo tak si takýmito maškrtami ozdobiť aj stromček? Vianoční dizajnéri kládli na tohtoročnej vianočnej výstave do popredia ozdoby v tvare jedla. Či už sa jednalo o ovocie, rôzne koláčiky, šišky či lízanky na vianočnom stromčeku to vyzeralo naozaj nesmierne zaujímavo, extravagantne a chutne. Preto pokiaľ vás už  omrzela tradičná vianočná výzdoba a máte odvahu vyskúšať tieto Vianoce niečo netradičné a nové, siahnite po takýchto štýlových ozdobách. Zaručujeme vám, že s nimi bude váš stromček neprehliadnuteľný. Pokiaľ ste však nenašli odvahu na tieto netradičné ozdoby, môžete váš stromček jednoducho ozdobiť klasickými medovníkmi na stromček. Perníčky na stromčeku pôsobia doslova na zahryznutie.

Niečo pre fanúšikov sociálnych sieti

Vianočné gule na stromček v tvare smajlíkov? Prečo nie! V dnešnej dobe, kedy sú sociálne siete našou neodmysliteľnou súčasťou, bolo azda len otázkou času, kedy niekto príde s takýmto nápadom na moderné vianočné ozdoby. Si nahnevaný, šťastný, unavený alebo zaľúbený? S ozdobami v tvare smajlíkov si môžeš svoj stromček vyzdobiť podľa aktuálnej nálady. Keďže sa v tomto prípade nejedná o konvenčné ozdoby, zrejme po nich siahnu práve ľudia so značným zmyslom pre humor, ktorí vianočnú výzdobu neberú až tak príliš vážne.

Veselá extravagancia

Chcete svoj stromček oživiť a dať mu šťavu? Tak potom by ste naň mali zavesiť niektoré z týchto netradičných, farebných ozdôb. Ozdoby v tvare čižiem, rybičiek, medúz, morských panien, plyšových zvieratiek či škrabošiek dodajú vašej výzdobe zaručenú dávku extravagancie. Hoci na prvý pohľad vyzerajú tieto ozdoby až priveľmi extravagantne, či dokonca gýčovo, pokiaľ ich správne skombinujete dokážete vykúzliť krásnu veselú vianočnú výzdobu. Veľmi vhodné, pre takúto výzdobu sú fialové ozdoby na stromček, výrazné ružové ozdoby, či kombinácia čierno zlatých ozdôb. Dôležité je len správne sa vyhrať s farbami a nezabudnúť, že menej je niekedy viac.

Ručne maľované ozdoby

Ak chcete tieto Vianoce na svojom stromčeku naozaj jedinečné ozdoby, určite by ste nemali prehliadnuť tradičné, ručne maľované gule. Tie sú vyrobené zo skla a vyzdobené všakovakými vianočnými motívmi.  Zaujímavosťou takýchto ručne maľovaných ozdôb je tá, že každá má na sebe iný obrázok, čím sa stáva jedinečnou. Pravdou je, že tieto sklenené ozdoby na stromček sú o čosi drahšie, no na vianočnom stromčeku zaručene zažiaria. Skombinovať ich viete veľmi jednoducho a vkusne s vianočnými ozdobami z papiera, prípadne s háčkovanými ozdobami na stromček. Takéto domáce ozdoby na stromček si viete pri troche šikovnosti vyrobiť aj sami a doladiť nimi spomínané ručne maľované gule.

Ak ste nenačerpali stále dosť inšpirácie , môžete si pozrieť naše články

ako ozdobiť vianočný stromček

ozdobené vianočné stromčeky našimi zákazníčkami

v ktorých vám predstavíme tie najkrajšie stromčeky ozdobené našimi zákazníčkami 🎄💕🥰.